• Materiały do druku 3D dla inżynierii, produkcji i projektowania

  flFormlab to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu nowych rozwiązań z zakresu druku 3d. Z całą pewnością na uwagę zasługują żywice.  W poprzednich częściach artykułu opisaliśmy 4 z nich. Teraz przyszła kolej na ostatnie dwie: Flexible oraz High Temp.

  Elastyczna żywica – Flexible Resin

  Elastyczna żywica  wygina się, kompresuje. Idealnie nadaje się do tworzenia części giętkich. Jeżeli oczekujesz od wydruku dużej sprężystości, to z całą pewnością Flexible Resin jest dobrym rozwiązaniem – przypomina ona gumę. Materiał ten przystosowany jest do pracy z dwoma grubościami 50 mikrometrów i 100 mikrometrów. Wydruki należy dodatkowo utwardzić światłem UV. Jest to materiał bezpieczny w użyciu (oczywiście należy stosować się do wszystkich zaleceń producenta).

  High Temp Resin

  Najnowsza żywicą od Formlab jest high temp Resin, a więc żywica przeznaczona do tworzenia produktów poddawanych wysokim temperaturom.  Nadaje się do tworzenia m.in. elementów obudów różnego typu, opraw żaroodpornych, sprawdza się w procesach produkcyjnych: odlewaniu, kształtowaniu termicznym itp. Dzięki swojej bardzo wysokiej odporności na temperaturę, materiał ten plasuje się bardzo wysoko w rankingu materiałów do druku 3D. Żywica przystosowana jest do pracy z trzema grubościami: 25 mikrometrów, 50 i 100 mikrometrów.

  Żywice od Formlabs spełniają najwyższe oczekiwania miłośników druku 3D. Z pewnością Formlabs zaskoczy nas jeszcze niejeden raz…