• Jakość wydruków 3d

    cup-257488_1280Kiedy prowadząc własny biznes chcemy zakupić profesjonalne drukarki 3D z pewnością zastanowimy się nad jakością wydruków. Podobnie zrobi każdy, kto będzie chciał jedynie zamówić wydruk. Czy „drukowane” prototypy są odporne i charakteryzują się wysoką jakością?

    Już na samym początku warto podkreślić, że obecne dziś na rynku drukarki, to urządzenia wysokiej jakości i mowa tu o wszystkich drukarkach. Oczywiście znajdziemy drukarki mniej i bardziej profesjonalne. Oczywistym powinno być dla nas również to, że im drukarka bardziej wyspecjalizowana, tym wydruki z niej pochodzące będą charakteryzowały się wyższa jakością. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich celów potrzebujemy wydruków. Jeżeli jesteśmy hobbistami, którzy chcą wolny czas przeznaczyć na prace w tej technologii, nie będziemy wymagać, aby nasze wydruki były wręcz perfekcyjne. Dlatego też można pozwolić sobie na drukarki przeznaczone do użytku prywatnego. Jeżeli natomiast zależy nam na absolutnej dokładności i precyzji musimy zainwestować w urządzenie specjalistyczne, które będzie naprawdę niezwykle dokładne!

    Pamiętajmy również, że na jakość wydruków mają wpływ również wykorzystywane materiały, a także odpowiednio wykonane projekty. Niektóre filamenty charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, inne nieco mniejszą. Zawsze należy zastanowić się, czego oczekujemy od naszego wydruku. Koniecznie warto zdawać sobie również sprawę z tego, że drukowanie 3D to proces. Aby wydruki miały jak najwyższa jakość, należy kontrolować temperaturę, chłodzenie, a także prędkość ekstruzji. Ważna jest więc nasza wiedza na temat tej technologii.

    Aby przekonać się o jakości wydruków 3D należy je sprawdzić samemu. Nie trzeba od razu kupować drukarki. Można udać się na specjalne szkolenie lub pokazy, gdzie dokładnie zapoznamy się w jakością wydruków. Można także zlecić wykonanie prototypu jednej z firm i przekonać się, czy jakość nas zadawala pod względem nie tylko estetyki, ale przede wszystkim trwałości.