• Jak przygotować projekt do drukarki 3d?

    2Aby móc wydrukować jakikolwiek prototyp w drukarce 3D, należy wcześniej przygotować odpowiedni projekt. Można to zrobić na kilka sposobów – wszystko zależy od naszej biegłości w technologii druku 3D, zaangażowania, a także możliwości. Jedno jest pewne… przygotowywanie projektu wcale nie jest tak proste, jak niektórym mogłoby się wydawać… Jednak, nie jest tez takie trudne, aby nie każdy mógł się go nauczyć!

    Często, kupując drukarkę 3D (http://www.cadxpert.com.pl) możemy skorzystać z tzw. bibliotek projektów. Są to projekty bardzo podstawowe, i jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z drukiem przestrzennym, na pewno będą wystarczająco. Bardzo często dołączane są one do drukarek edukacyjnych, które można wykorzystywać w szkołach. Jednak, jeśli znasz się już nieco na druku 3D, z pewnością chcesz wypróbować swoich sił w bardziej skomplikowanych projektach. W tym celu potrzebny jest specjalny program do projektowania – oczywiście firmy produkujące drukarki 3D oferują świetnej jakości oprogramowanie. Nauka projektowania może zająć sporo czasu, chyba, że już wcześniej mieliśmy do czynienia z innymi programami tego typu. Projekt do druku 3D możemy również przygotować inaczej – wykorzystując skaner 3D.

    Skanery 3D to niezwykle praktyczne narzędzia przestrzenne. Dzięki niemu możemy skanować niemal każdy przedmiot – duży i mały, a także ludzie postacie. Taki projekt zostaje przetworzony – następnie można go wydrukować, ale… niekoniecznie. Jeżeli chcielibyśmy go zmienić, możemy to uczynić i dopiero po wprowadzeniu zmian – wydrukować w naszej drukarce 3D.

    Projektowanie nie jest łatwe, jest również bardzo czasochłonne. Jeżeli jednak chcemy zająć się drukiem na poważne, jeżeli chcemy czerpać z niego nie tylko satysfakcje, ale również realne zyski, nauka projektowania okaże się konieczna. Z pomocą przychodzą specjalistyczne narzędzia, wiele filmów instruktażowych w sieci, a także liczne konferencje na temat druku przestrzennego, w których warto brać udział! Jeżeli projektowanie Cię nie przerazi, z pewnością okażesz się mistrzem druku 3D!