• Firma CADXPERT a współpraca z AGH W Krakowie

  Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie, to jedna z najbardziej znanych uczelni w Polsce. Studenci tej uczelni charakteryzują się dużą aktywnością i pomysłowością. W zeszłym roku zaprezentowali nowy bolid (już 4), skonstruowali również satelitę, której wystrzelenie w kosmos planowane jest na rok 2019. Teraz nadszedł czas na naukę nowych umiejętności: profesjonalnego druku 3D.

  Firma CADXPERT rozpoczęła współpracę z krakowska uczelnią, pomagając w poznaniu tajnik drukowania 3D oraz skanowania w tej technologii. Specjaliści CADXPERT  dzielą się doświadczeniem i prężnie wspierają działania na uczelni, również te związane z działalnością naukową wykładowców.

  Druk 3D – dla kogo?

  Zajęcia związane z drukiem 3D zostały przewidziane dla studentów  inżynierii materiałowej na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Studenci mają nowy przedmiot: metody przyrostowego formatowania w inżynierii materiałowej i medycynie.

  Pierwsze zajęcia odbyły się w marcu br. I dotyczyły podstaw  technologii przyrostowych. Zostały poruszone tematy technologii addytywnych, wyjaśniono m.in. na czym polega różnica miedzy metodami addytywnymi, a także kiedy technologia ta przydaje się najbardziej.

  Nie tylko technologie przyrostowe

  Studenci mogli dowiedzieć się wiele na temat skanowania 3D. Czym różnią się skanery  wykorzystujące światło strukturalne od skanerów wykorzystujących  światła laserowe? W jakich obszarach znajdują swoje zastosowania urządzania EinScan-Pro oraz FreeScan? Jakie są właściwości ww. urządzeń? Oprócz odpowiedzi na te pytania, studenci mogli również w praktyce przekonać się, w jaki sposób wygląda skanowanie 3D.

  To jednak nie wszystko…

  Oprócz wykładów dla studentów, prowadzone są również konferencje i badania naukowe. Prezentowane są m.in.  badania przeprowadzone z wykorzystaniem wydruków 3D, sprawdzających wytrzymałość wzdłużoną. Poprzeczna, a także inne parametry. Jak doskonale wiadomo, druk 3D jest również coraz częściej stosowany w medycynie. W Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera w Krakowie istnieje zespół lekarzy, którzy opracowują metodę uzupełnienia ubytku w czaszce przy wykorzystaniu technologii 3D. Postępy tych prac również przedstawiane są na wykładach  i prelekcjach AGH.

  Połączenie sił tak znanej i cenionej uczelni jak AGH oraz firmy Cadxpert to ogromna szansa dla jednej i dla drugiej strony na rozwój. Łączenie nauki i nowych technologii zawsze daje wyjątkowe rezultaty – tak jest i tym razem!