• Drukarka dużych rozmiarów

    makerbot-3d-printingJedni drukują pionki do gry, a inni drukują domy. To oznacza, że rozmiar takich drukarek, które są do tego celu wykorzystywane jest bardzo różny. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, co to ma być.

    Na pewno drukowanie takimi drukarkami wymaga precyzji. Jeśli buduje się drukarką dom albo samochód to ma on być dokładnie taki sam jakbyśmy go stawiali tradycyjną metodą. To, dlatego warto interesować się urządzeniami, które są wstanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Na pewno największe drukarki 3D to urządzenia, które nie pomieszczą się na domach. Obecnie prym w produkowaniu największych drukarek wiodą Chińczycy. Mają w ofercie drukarkę, która ma rozmiary 12x12x12 metra. To ogromna drukarka, która wykorzystywana jest do budowania domów. Taki jest zamysł, ale co z tego wyjdzie to się dopiero okaże. Obecnie buduje się wszystko z elementów, które są ze sobą łączone, ale ta drukarka ma pokazać, że można budować od razu wszystko w jednym miejscu. Dzięki czemu budowla ma być nawet trzy razy mocniejsza od innych, które powstają w drukarkach przestrzennych. Pierwszy projektem ma być „Świątynia Nieba”. Projekt zakłada, że będzie ona miała siedem metrów wysokości. Powierzchnia całkowita budynku to sto metrów kwadratowych. Jeśli wszystko pójdzie tak jak należy to w siedem, osiem miesięcy budowlana będzie gotowa. To naprawdę nie jest dużo czasu, dlatego jeśli to się uda to drukarki przestrzenne na dobre zawitają na placach budowy. Warto zainteresować się tym tematem, bo to prawdziwa rewelacja i dlatego stosując takie największe drukarki 3D można ułatwić sobie życie. Nie po wszystko będziemy biegać do sklepu jak to ma miejsce teraz. Wystarczy nam wielofunkcyjna drukarka, która jest wstanie wydrukować to, co chcemy.

    Oczywiście wszystko zależne jest od tego, jaki materiał tam zastosujemy. Przyszłością ma być „produkowanie” organów i wtedy można to będzie nazwać prawdziwą rewolucją.  Miejmy nadzieje, że nie trzeba będzie zbyt długo na to wszystko czekać, bo to bardzo ważny i wyczekiwany temat.