• Druk 3D z materiału ceramicznego – co warto o nim wiedzieć?

  ceramicDruk 3D to dziedzina, która nie mogłaby się rozwijać, gdyby nie rozwój samych materiałów, stosowanych w procesie tworzenia wydruków. Jednym z materiałów, który znacząco zwiększył możliwości drukowania 3D jest żywica fotoutwardzalna Ceramic Resin. Po wypaleniu w piecu uzyskuje ona właściwości ceramiki, sprawdzając się w drukowaniu wielu rozmaitych elementów. Jakie korzyści daje stosowanie materiału ceramicznego w druku 3D i czy warto inwestować w wydruki tworzone z żywicy fotoutwardzalej?

  Jak powstaje materiał ceramiczny?

  Żywica fotoutwardzalna Ceramic Resin to innowacyjny materiał, który został opracowany w ramach Platformy X, a więc eksperymentalnego projektu Formlabs, mającego na celu tworzenie nowych rozwiązań, które w znaczący sposób rozwiną drukowanie 3D w technologii SLA i zwiększą jego możliwości. Jest to materiał trudny w wytwarzaniu, jednak dla efektów i możliwości, jakie daje, zdecydowanie warto ryzykować.

  Aby uzyskać materiał pozwalający na wykonywanie wydruków, żywicę  należy wypalić w piecu. Obróbce termicznej podlegają również wydruki – w trakcie procesu polimerowa matryca zostaje wypalona, zaś krzemionka zostaje utwardzona. W ten sposób gotowe wydruki są niezwykle odporne i posiadają wiele innych zalet. Dzięki nim możliwe jest uzyskiwanie wysokiej jakości wydruków o najlepszych parametrach.

  Druk 3D z materiału ceramicznego – najważniejsze korzyści

  Usługi druku 3D z ceramiki pozwalają na uzyskiwanie elementów, które:

  • posiadają ponadprzeciętną odporność termiczną (do 1000 stopni Celsjusza),
  • są niezwykle odporne na różnego rodzaju odkształcenia,
  • są odporne na działanie substancji chemicznych,
  • zyskują ponadprzeciętną twardość i sztywność,
  • znajdują szerokie zastosowanie i mogą zostać dopasowane do potrzeb zamawiającego.

  Daje to bardzo duże możliwości w zakresie tworzenia różnego rodzaju wydruków, sprawdzających się w wielu gałęziach przemysłu. Warto więc skorzystać z usługi, jaką jest druk 3D na zamówienie, przedstawić swoje potrzeby i pozyskać produkt, który będzie w stu procentach spełniał oczekiwana użytkownika.

  Więcej informacji na stronie CadXpert.com.pl