• Części drukarki 3d

    3d_czesciDrukarka 3D to specjalistyczne urządzenie, jednak coraz częściej spotykamy je nie tylko w dużych firmach i przedsiębiorstwach, ale również w domach prywatnych.  Bardzo wiele osób decyduje się na własnoręczne zbudowanie tego urządzenia.

    Biorąc pod uwagę, jak wiele firm oferuje części do budowy drukarek 3D, pomimo jej specjalistycznego charakteru, wcale nie jest to takie trudne. Jakie są części drukarek? Różne. Jednak z pewnością, szukając części do swojej drukarki, spotkasz się z silnikami krokowymi, paskami zębatymi, wałkami prowadzącymi, łożyskami, głowicami, kaptonem i wieloma innymi. Bardzo ważna jest oczywiście elektronika, w której znajdują się stepsticki, końcówki optyczne, płytki elektroniki sterującej czy płytki sterowników i złączy drukarki. Duża część firm, oferuje gotowe do złożenia zestawy, takich drukarek jak PrintBot, Hyxly, Mendel90 ReprapPro czy Prus i3. W skład zestawu wchodzą komponenty rezystorów, aluminiowe formaty z gotowymi otworami, komplety śród, nakładek oraz sprężyn i oczywiście całą instrukcję. Bardziej specjalistyczne drukarki, zbudowane są ze specjalnej, szczelnej, najczęściej stalowej komory, która zapewnia idealną jakość wykonanych prototypów, wyświetlacze LCD, które informują o temperaturze, stanie drukowania czy diagnostyce.

    Oczywiście, drukarka musi mieć także materiał, z którego będzie mogła stworzyć konkretne przedmioty – potrzebuje zatem filamentu, który można zakupić w wielu kolorach, aby tworzyć nawet bardzo fantazyjne, ciekawe i kolorowe prototypy.